شهید عباس بابایی

شهید عباس بابایی

shahid-abbas-babaee

زندگینامه
طلبه شهید: عباس بابایی در سال 1346، در شهرستان اهر، کودکی به دنیا آمد که نام زیبای «عباس» را بر او نهادند تا دلاور باشد و بازیگر حق. عباس، دوران کودکی را که پشت سر گذاشت وارد مدرسه شد و دوران ابتدایی را نیز با موفقیت طی نمود. وارد شدن عباس به مقطع راهنمایی اوج شکل گیری انقلاب اسلامی بود. او در کنار این که شاگردی ممتاز بود در فعالیتهای انقلابی نیز شرکت می کرد، عباس دیگر دوران کودکی را پشت سر نهاده بود و جوانه های معرفت و بزرگی و مردانگی در صورتش هم نمودار می شد. آری او نوجوان شده بود و نوجوانی مذهبی و پیرو فرامین رهبری وارد دبیرستان شد و در رشته تجربی دیپلم گرفت و این در حالی بود که ایشان همزمان در سال 1362 نیز وارد حوزه علمیه اهر شد و پس از مدتی به حوزه علمیه تبریز رفت و در هر دو مرکز نیز از شاگردان ممتاز و با استعداد بود. سال پایانی که همزمان با دیپلم گرفتن او بود، سه بار به جبهه رفت و مردانه رزمید و در همان جبهه نیز لحظه ای از خواندن درس غافل نبود. همان سال در سه دانشگاه امام صادق – علیه السلام – و دانشکده علوم قضایی و تربیت معلم قبول شد و نهایتا تحصیلاتش را تا پایه لیسانس علوم قضایی ادامه داد و دروس حوزه را نیز تا اتمام لمعتین خواند و چون می خواست که تمامی این درسها را با عمل توأم نماید در طی تحصیلاتش مکررا عازم جبهه شد و سرانجام در تاریخ 15/5/1365، در سردشت، جام شهادت را از دستان دلاور مرد و علمدار کربلا عباس – علیه السلام – گرفت و سرکشید ، سلام بر آسمانی مرد خاکپوش، سپیدار سبز حماسه، مردی که از پس چشمانش هزار هزار آسمان می درخشید و در طراوت نفسهایش انبوه هزار هزار جنگل سبز می رویید. مردی که سرخ افتاد و سبز رویید و بر شاخه های شهر چرخید و شکفت! باید همیشه مردی آسمانی در زمین باشد و بماند تا مردمان هیمنه حضور خداوند را در زمین به چشم ببینند و تو مردی بودی عباس جان که در نگاهت ، حرفهایت و نیایش عارفانه ات خدا جاری بود، ای آسمانی مرد خاکی پوش! تو را چگونه ستایم؟ وقتی که در بلندای شهادت، شکوه حماسه را سروده ای؛ خون سرخی که بر خاک سوخته می گذرد؛ شگفتا!!! عباس جان! با ما بگو چگونه از پنجره های بسته زمین را گشودی و به سمت سبز آسمان پرواز کردی؟ روزهای پرواز را بر ما بگشای.

خاطرات
«طلبه شهید: عباس بابایی» «عروج طوفانی ترین فرزند اقیانوس» من از این باز نیایم که گرفتم در پیش خواستم تا نظری بنگرم و باز آیم اگرم می رود از پیش وگر می نرود گفت: از این کوچه ما راه به در می نرود از ابتدای جاده زندگی گل رویش به سمت خدا چرخید. روزه و نماز شب، برگ برگ عاشقی او را کامل می کرد. کلاس قرآن و عطر آیات مشک سای کلام الله او را بسان گلی معطر ساخته بود. طهارت از سر و رویش می بارید. بچه ها را گرد هم می آورد و لشگری از راکعین و ساجدین به راه می انداخت. من در دل آرزوی شهادت یکی از پرستوهایم را داشتم تا کمی از هشت فصل عشق زینب را فهمیده باشم. و عروج طوفانی ترین فرزند اقیانوس عشقم، آیینه را قسمتم ساخت. در ملاقاتی که با شهید داشتم، عباس را در داخل مرکب های کشتگاه در حالی که قرآن را زمزمه می کرد یافتم. گفتم: جانم فدایت اگر شهید شوی امام تنها می ماند. بمان تا خدمت کنی و مرا هم محروم از دامادی ات نسازی، شهید گفت: مادر! ما عروسی را در کربلا با جناب قاسم خواهیم گرفت. جور معشوق چنان نیست که الزام رقیب گویی ابریست که از پیش قمر می نرود «به نقل از مادر شهید

وصیت نامه
«طلبة شهید: عباس بابایی» قال علی(ع): الجهاد عمود الدین و منهاج السعداء.جهاد عمود دین و راه و روش نیك صفتان است. یاحسین! چه قدر تو را دوست دارم و چه قدر به مزار شریفت علاقه دارم و همی آرزو می كنم كه در مقابل چشمانت روزی ببینم در دشتها سخت تو را می گیرم و گریه می كنم و در دریاها همیشه به یاد تشنگی توهستم و تنها به نتیجه‌ای كه رسیده‌ام تنها راه رسیدن به تو شهادت است تا روحم همیشه در صحن تو باشد و این جسم پلید لیاقت زیارت تو را ندارد. ای كاش یاران تو را در صحرای كربلا می‌دیدم. ای كاش خدا قبولم می كرد و با شهدایی هم چون رحیم خلجی و اسدا… رئوفی و علی جوان دیداری می كردم ولی افسوس كه لیاقتش را ندارم و تنها چیزی كه مرا امیدوار كرده، رحمت رحمان است و بس كه شاید از در لطف و كرم مرحمتی هم بر حال بی چاره گان بنماید و مرا قبول كند. یا حسین! چه قدر دلم می خواهد كه در روز عاشورا به پیشت بیایم. ای عاشورا! تو را به خون مظلوم ریخته شده قسمت می دهم كه مرا در خودت دریاب و به آنها ملحق كن. یا عباس! چه قدر به تو مهر می ورزم كه دستهایت را در راه اسلام دادی. آرزو می كنم كه ای كاش مثل تو باشم و مثل تو می رفتم كه باب‌الحوائج تو هستی. حاجتم را بخواه آرزو دارم كه بدنم مثل بدن حضرت حسین و ابوالفضل(س) و شهیدانی گمنام و مفقود الجسد مثل حضمی زاده و رحیم خلجی در بیابانها روی سنگها در مقابل خورشید بماند تا سرورم حسین مرا به میهمانی ببرد. ای خدا چه می شود بر یك عاصی هم نظری كنی. آخر پاكان خودشان را به جایی می رسانند وای به حال من عاصی كه سر پناهی ندارم یا غیاث المستغیثین. وصیتم به دوستان و خانواده ام این است كه اگر جنازه ام در بیابان افتاد كاری نداشته باشید تا سرورم به بالینم بیاید و اگر امكان داشته باشند در همان جا دفنم كنید. وصیتم به مادر وبرادران و خواهرانم این است كه بی صبری نكنند و امیدوارم كه هرگز نمی‌كنند و در انجام فرایض و امر به معروف و نهی از منكر كوشا باشند و مانند كوه پشت امام و انقلاب و اسلام بمانندو به هیچ نحو سست نشوند و اگر كسی موجب فساد جامعه شود و در تشییع جنازه من شركت كند، مشغول الذمه می‌باشد. وصیتم به دوستانم این است كه در حفظ انقلاب و خون شهدا از هیچ تلاشی دریع نكنندو و امور دنیوی سدّ اعمال الهی نباشد و وصیت دیگرم به مسئولینی است كه به ناچار سر پرست هستندو تعهدی ندارند و سعی در ناراضی كردن مردم دارندو بدانند كه خون ناحق پروانة شمع را مهلت سهر كردن نمی دهد و بالاخره سرنگون و خاموش می شوند و اما در مورد امام عزیزم كه هر چه كردم نتوانستم از نزدیك او را ببینم. آنهایی كه پیش او می روند از من هم سلامی برسانند و بگویند تا جوانانی مثل ما داری، غم مخور. علیه طاغوتی‌ها قیام كن كه از هر قطره قطرة خون او دریایی به وجود می‌آید كه پرورش دهندة لاله هاست و هر لاله گلی در پشت سر او و امام. وصیتم به خانواده‌ام این است كه در مراسم عزاداری هر خرج و مخارجی باشد از دفترچه حسابم و پولی كه دانشكده خواهند داد، استفاده كنید.

درباره

2 دیدگاه

  1. باسلام آقای تقی پور ضمن عرض تشکرازشما بابت نوشتن وصیت نامه ی برادره شهیدم عباس بابای ازخداوندمتعال خواستارم که شمارا دراین راه ثابت قدم بفرماید اجرتان با امام حسین.وروح برادره شهیدم همواره دعاگوی شما باشد…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال امنیتی جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برای درج شکلک روی آن کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette