ضرب المثلهای تركی 2

ضرب المثلهای تركی 2 = آتابابا سؤزلری (تورك سوزلری)

430 ضرب المثل تركی

atababa2

در باره ضرب المثلهای  یک جامعه چه از این اسان تر میتوان گفت که جمله های عامیانه و نکته های ساده وبی پیرایه هر قومی مبین عکس العمل نسلهای مختلف آن قوم در مورد حوادث پیش آمدها حتی مسایل بزرگ فلسفی مانند جبر اختیار اراده کوشش ایمان تسلیم و سر انجام عقاید گوناگون و ابهام و اسرار زندگی است.

شما خود بارها شاهد بوده اید که در محفلی وقتی بحثی در گرفته است متکلم به جای آنکه مانند اهل منطق برای مجاب کردن حریف از قوانین استدلال استفاده کند تنها با بیان یک ضرب المثل خود را از گیر ودار گفت وشنود رها کرده است  و شگفت انکه دیگر ان نیز به حکمت همان ضرب المثل عامیانه  گردن نهاده اند .اگرچه یک ضرب المثل نمی تواند ملاک تشخیص حق از باطل باشد.

شاید تسلیم در برابر حقانیت و قاطعیت یک ضرب المثل نمودار احترامی باشد که نسل های مختلف نسبت به افکار نسل قبل خود  داشته اند و اگر هم تمکین معنوی که افراد در برابر حاکمیت یک ضرب المثل از خود نشان میدهند  ناشی از احساس های درونی و غیر قابل بیانی باشد که ماخذ و مبنای آن بر احدی روشن نیست  باز مولود همان احترام و نوعی تبعیت از اندیشه های دیگران است ….

– نام کتاب: ضرب المثل های ترکی قسمت دوم
– زبان: ترکی
– فرمت فایل : پی دی اف PDF
– تعداد صفحات : 33
– حجم : 200 KB
 پسوورد و منبع : www.aharri.ir

درباره امیر تقی پور

امیر تقی پور، فوق لیسانس زمین شناسی اقتصادی هستم. (مدیر وب سایت) ........ ایمیل من: amirahare@gmail.com - سایت: www.aharri.ir

یک دیدگاه

  1. bunuda deyerli ishinize artitin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال امنیتی جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برای درج شکلک روی آن کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette