شهید قاسم هاشم زاده هریسی

شهید قاسم هاشم زاده هریسی

shehid-ghasimzade

زندگی نامه :

شهید قاسم هاشم زاده هریسی : قائم مقام فرمانده گردان امام حسین (ع)لشگرمکانیزه 31عاشورا(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) سال 1338 خورشیدی بودکه خبر تولدش در هریس پیچید .اسمش قاسم بود و چهره ی بهشتی اش پر از نورانیت و معصومیت .مادر مهربانش در سن 10 سالگی اورا تنهاگذاشت و آسمانی شد او تنهائیش را به شهرستان قم برد تا در نزد برادرش به تحصیل علم و دانش بپردازد . علم و صنعت را به هم آمیخته بود و همزمان با تحصیل علم به كارهای فنی نیز اشتغال داشت .آیات سبز قرآن در بندبند وجودش ریشه انداخته بود و هنگام تلاوت قرآن ملائك اورا درود و سپاس می گفتند . تعالیم اسلامی را همچون كویری تشنه لب می نوشید و غرق در مطالعه كتابهای اسلامی ، دنبال گمشده خویش می گشت .
در سال 1355 با اخذ دیپلم متوسطه در رشته اتومكانیك از شهرستان قم به تبریز آمد و در انستینوی فنی تبریز تحصیلاتش ر ا ادامه داد .

در آن سالها كه سیاهی حامی و سایه بان هرپستی و بلندی بود او نیز آرام ننشست و همگام با برادرش بر علیه طاغوتیان شب پرست بیرق مبارزه افراشت و در اعتصاب دانشگاهها ومبارزات انجمنهای اسلامی حضور فعال خود را تاریخ به یادگارگذاشت . سال 1358 پس از ورود به آموزش و پرورش در پیشبرد مسائل فرهنگی و تقوا و اخلاق اسلامی همتی عظیم گماشت و به عنوان اولین مسؤول امور تربیتی در شهرستان هریس انتخاب و مشغول به كار شد و در نشر و پخش تعالیم اسلامی جدیت فراوان کرد . در شورشهای ضد انقلاب دركردستان با الهام از رهنمودهای پیامبر گونه امام امت ، لباس پیش مرگی حزب الله را برتن كرد و در مصاف با مزدوران جنایتكاراز هیچ كوششی دریغ نورزید. ناگهان صدای جغد گونه گلوله های دشمن در آسمان میهن اسلامی پیچید و دستهای تجاوز گر, حریم حرمت سرزمین اسلام ناب محمدی ( ص ) را شكست .

او نیز همچون دیگر جوانان غیرتمند این مرز و بوم لباس رزم پوشیدو با رها ساختن سنگر آموزش و پرورش عازم جبهه های نور و روشنایی شد؛ گوئی مدینه فاضله خود را یافته بود و در گذشتن از تلخابه های جاری به آب بقاء رسیده بود. تا عملیات بدر دل از جبهه نبرید .به احترام برگهای زرینی كه در دفتر جبهه وجنگ او می درخشید در عملیات مسلم بن عقیل به فرماندهی گروهان انتخاب و منصوب شد و نیز در همین عملیات از ناحیه سر زخمی شد ولی صحنه راترك نكرد ,او آخرین نفری بود که از این عملیات به استراحت رفت. درعملیات والفجریك با سمت معاون فرمانده گردان شهیدقدوسی در كنار شهید صادق آذری فرمانده این گردان در شمال فكه ودر جنوب شرهانی برنیروهای دشمن متهورانه تاخت و لشگریان كفر را به خاك مذلت نشاند .

اوبسیجی عاشقی بود كه رایحه روح بخش عشق در خانه وكاشانه دلش پیچیده بود اوبسیجی عاشقی بود كه مهربانی در چشمهایش موج می زد و از نگاهش می شد بهترین غزل عشق به امام امت وامت امام راچید . او بسیجی عاشقی بود كه درعملیات دشمن شكن خیبر با سمت معاون فرمانده گردان شركت كرد و از ناحیه دست به شدت مجروح شد.با اینكه دستش احتیاج به عمل جراحی داشت ولی در خط مقدم ماند و در كنار رزمندگان اسلام حماسه آفرید .مژده عملیات بدر که به گوشش رسید گوئی پنجره ای به سمت شهادت باز شده بود و بوی گلهای بهشتی او را فرا می خواند .

سخنرانی همرزم دلاورش اصغر قصاب قبل از عملیات اورا چنان متحول كرده بود كه شقایقخانه چشمهانش اشك آلود بود و زینت لبهایش جمله « الهم الرزقنی توفیق الشهادت فی سبیلك » عملیات شروع شد . در مرحله اول دل به دریای بلا سپرد و كران تا كران جبهه را از فریاد سرخ خود سرشار ساخت و در سنگری به وسعت ایمان فصلی از رشادت و حماسه را سرود و با قامتی استوار دشمن شكست خورده را به زانو در آورد . در مرحله دوم عملیات با اینكه موج زدگی شدیدی پیدا كرده بود در كنار فرمانده دلیرش شهید اصغرقصاب ماند و شجاعانه جنگید . در مرحله سوم عملیات در حالیكه پنج شبانه روز از شروع عملیات می گذشت اما آن یل پرتوان جسور و متهور بر دشمن هجوم می برد و خستگی را در خود راه نمی داد . لحظات آخر مرحله سوم بود كه زخمی شد و ملائك اطرافش را گرفتند .برادران رزمنده اش او را در برانكاردی گذاشتند كه از منطقه عملیاتی بیرون ببرند ، دوباره زخمی شد و در كنار دجله خونین به سجده ای عارفانه رفت .در تاریخ 24/12/63 ملائك او را بر بال خود گرفته و به سمت آسمان اوج بردند .

درباره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال امنیتی جواب دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

برای درج شکلک روی آن کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette