گازانیا Gazania

2,926 بازدید

معرفی گل گازانیا (Gazania)

معرفی:

گازانیا گلی است که بصورت یکساله در مناطق سرد و چند ساله در مناطق معتدل میتوان پرورش داد. در بیشتر ارقام، گلها در طی روز با طلوع آفتاب باز شده و با غروب آفتاب گلها بسته میشوند.

گلدهی:

در اواخر بهار یا از ابتدای تابستان تا رسیدن یخبندان گلدهی دارد. اگر میخواهید زودتر گلدهی داشته باشد باید در بهمن ماه در محیط گرم یا گلخانه در دمای حدود 20 درجه بذرها را در سینی نشاء کاشته و بعد از جوانه زنی و چند برگی شدن به گلدانهای کوچک 10 سانتی منتقل و در بهار موقع گرم شدن هوا بعد مقاوم سازی در بیرون بکارید.

شرایط نگهداری:

دوستدار آب و رطوبت هستش ولی اگه زیاد آبیاری بشه خوب گلدهی نمیکنه. در خاکهایی که دارای زهکشی خوب است به خوبی توسعه پیدا میکنه. اگر به طور مرتب کود دهی بشه گلهای زیاد و درشتی تولید میکنه. به سرمای هوا مقاوم است. خنکی و سرمای فصل پاییز رو بخوبی تحمل میکنه.

قابل توجه کسانی که میخوان این گل رو چند ساله نگه دارند باید در فصل زمستان در دمای 10 درجه سانتی گراد نگهداری و آبیاری رو به حداقل رسوند.

تکثیر:

از راه بذر و تقسیم بوته قابل ازدیاد است.

گازانیا Gazania
گازانیا Gazania

گازانیا Gazania
گازانیا Gazania

گازانیا Gazania
گازانیا Gazania

درباره ی امیر تقی پور

امیر تقی پور، فوق لیسانس زمین شناسی اقتصادی هستم. (مدیر وب سایت) ........ ایمیل من: amirahare@gmail.com - سایت: www.aharri.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای درج شکلک روی آن کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette